Graham Riddick

Mr Graham Edward Galloway Riddick

Rush ID: 5574

Details

Knighthood/Dame:
False
HighestOffice:
PPS
Who's Who volume:
N/A

References

Rush ID:
5574
MNIS ID:
Not set
Wikidata Entity ID:
Q5593182
Parliament ID:
Not set

Name changes

  1. RIDDICK, Graham (1955- ? )

Constituencies

  1. Colne Valley

    Party: Conservative
    Year of election: 1987
    Date of election: 11 June 1987
    Nature of election: General election
    Nature of service: First entry
    Year of exit: 1997
    Date of exit: 1 May 1997
    Party: Conservative
    Notes: None

Ministerial offices

  1. PPS 1992-1994

    to John MacGregor, as Secretary of State for Transport

  2. PPS 1990-1992

    to Francis Maude